ورود به سایت
استعلام از وزارت بهداشت

ویژه نامه ی رایگان
نظرسنجی
نظر شما درباره کیفیت محصولات سپانو چیست؟
آمار بازدید سایت
  • کل بازدید : 2297229
  • بازدید این ماه : 24198
  • بازدید ماه قبل : 55557
همکاران سپانو

Baihe Medical Company


Biotek Medical Technology


Oped GmbH


Persia Research Center

مزاياي استفاده از كيسه آب گرم

مزاياي استفاده از كيسه آب گرم:
 
معمولا در هر خانه اي كيسه هاي آب گرم يافت مي شود لذا كم و بيش اكثر افراد از مزاياي آن مطلع هستند. كيسه هاي آب گرم معمولا ارزان قيمت بوده  و كاربرد هاي گوناگوني دارد. از جمله مزاياي كيسه هاي آب گرم مي توان به اين موارد اشاره كرد:
ايجاد حس آسايش و راحتي ايجاد گرمايي ملايم و مطبوع به صورت موضعي التيام درد

فراهم كردن گرما:
با توجه به اين نكته كه هزينه ي انرژي روز به روز در سراسر دنيا و همچنين ايران در حال بالا رفتن است افراد به دنبال راه حلي براي گرم نگاه داشتن خود در طول زمستان با صرف كمترين ميزان انرژي و هزينه هستند. استفاده از اين كيسه هاي آب گرم در روز و بخصوص در طول شب به دليل سرماي بيشتر براي هر يك از افراد خانواده هم منجر به كاهش مصرف انرژي برق و يا گاز در منزل شده و هم گرماي مطبوعي را براي افراد فراهم مي كند.

كيسه هاي آب گرم معمولا مجهز به كاور هاي خزدار و يا پوشش هايي هستند كه گرماي آب جوش را ملايم تر كرده و سطح تماسي نرم تر و دلپذير تر براي كاربر فراهم مي كند. اين محصول براي شرايطي كه همه افراد ساكن در منزل احساس گرما كرده و فقط يك نفر احساس سرما مي كند نيز گزينه ي بسيار مناسبي مي باشد از طرفي در پيك نيك ها و گردش هاي خارج از منزل استفاده از اين كيسه ها براي گرم نگاه داشتن بدن در هواي سرد ايده آل مي باشد.

كاهش درد:
كمردرد معمولا مشكل شايعي است كه در بين طيف وسيعي از مردم رواج دارد. اكثر افراد معمولا كمر درد را حتي براي يكبار در زندگي خود تجربه كرده آيند. براي تسكين اين گونه دردهاي موضعي معمولا گرما و حرارت پيشنهاد مي شود چراكه گرما التيام بخش دردهاي موضعي ماهيچه اي و عضلاني مي باشد. بنابراين استفاده از كيسه هاي آب گرم با توجه به قابليت انعطاف و خم پذير بودنشان  بر روي موضع درد كه مي تواند كمر و يا شكم باشد موثر مي باشد.
همچنين فرد مي تواند كيسه ي آبگرم را روي تخت گذاشته و روي آن دراز كشد تا گرما  و حرارت مطلوب به بافت مورد نظر برسد.
با توجه به ساختار داخلي اين كيسه هاي مي توان به عنوان كمپرس آب سرد هم از آن ها استفاده نمود به اين صورت كه مخلوط آب سرد و يخ در داخل كيسه ريخته  و از آن استفاده نمود. كمپرس آب سرد معمولا براي التيام ضربه هاي ناگهاني و حاد بكار مي رود و سريع محل ضربه ديده را آرام مي سازد.
 
به منظور دستيابي به اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك هاي زير مراجعه فرماييد:
 


نيلوفر صالح پور . 1391/2/21